Stratená Žilina 3

plagátVo štvrtok 27. júna o 16:00 vás pozývame do Krajskej knižnice v Žiline na prednášku spojenú s prezentáciou knihy s názvom Stratená Žilina 3.

Autorský kolektív známy úspešnými a ocenenými publikáciami o žilinskej histórii v zložení Patrik Groma, Jozef Feiler a Peter Štanský na 296 stranách odokrýva ďalšie stratené a už neexistujúce žilinské miesta, spomína na osobnosti a historické súvislosti, ktoré formovali mesto. V knihe sú uverejnené aj unikátne perokresby akademických maliarov Stana Lajdu a Mojmíra Vlkoláčka doplnené množstvom nikdy nepublikovaných informácií a fotografií.  Kniha Stratená Žilina 3 opäť zanecháva istý historický odkaz či posolstvo. Ide o vedecko-odbornú publikáciu na vysokej profesionálnej úrovni obohatenú aj množstvom spomienok starých Žilinčanov a Žilincov. Na publikácii spolupracovali grafici Tibor Majerčík a Miro Pfliegel mladší. Predchádzajúce diely STRATENEJ ŽILINY sa stali v rokoch 2017 a 2019 Knihou roka a získali prestížne ocenenie Zlatá pečať.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.