11.8. bibliorelax
prieskum leto
Prieskum:
Aká je Vaša spokojnosť s letom v knižnici?
15-31.8. detské leto
OH leto
8 v Rum, Bosna...
utorky Ručné leto 15:30
Palmknihy new app
leto s knihou
sobota 20/8
20 / 8
kubo app
do 15.8. v JBK rbo
6-8 výst Paraolypmionici
5.9. šach
jún-augs v RBO Gabčík
spol hry
knihy deťom ukrajina
semienkareň
25.8. zatvorené
previous arrow
next arrow

Knižnica pomáha / Бібліотека допомагає

Knižnica pre mládež mesta Košice, Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne a Miestna knižnica Petržalka sa rozhodli pomôcť ukrajinským deťom knihami. V spolupráci s kníhkupectvom Martinus vyhlasujeme výzvu na zakúpenie kníh cez e-shop, kde bude možné s 35 % zľavou nakúpiť knihy podľa vopred spracovaného zoznamu kníh. Pre rýchlejší výber a zakúpenie máte už vopred pripravený zoznam kníh. Viac informácií o výzve nájdete TU.

Máme niekoľko možnosti ako podporiť obyvateľov Ukrajiny dotknutých vojnovým konfliktom:

Čítať viac

Detské leto v knižnici 2022 IV.

Piknik v parku – Papier a jeho podoby

V utorok 16. augusta o 10:00 zistíme spolu, ako sa vyrába papier a ako ho môžeme recyklovať či upcyklovať. Deti si vyskúšajú tvorivú prácu s papierovou hmotou „papírmaše“. Ukážeme si aj japonské umenie skladania papiera – origami a poskladáme si papierové zvieratko alebo šperk. Vhodné pre deti od 5 rokov.

Seniori programujú v knižnici – Mboty

Čítať viac

Literárno-komunitný park pri knižnici

Krajská knižnica Žilina uzavrela v uplynulých dňoch s Nadáciou Milana Dubca zmluvu o poskytnutí finančného príspevku vo výške 10 000 € na realizáciu projektu Literárno-komunitný park pri knižnici – miesto na vzdelávanie, oddych i zábavu.

S nadšením sme privítali informáciu o podpore našej knižnice Nadáciou Milana Dubca a dnes oznamujeme našim čitateľom a návštevníkom, že sa môžu tešiť na príjemný pobyt a oddych pod korunami stromov v obnovenom Literárnom parku za budovou Krajskej knižnice v Žiline, ktorého obnova sa začne v najbližších týždňoch. Projekt je zameraný na obnovu parkových lavičiek a doplnenie súčasných o nové relaxačné kreslá, v ktorých budú môcť čitatelia načerpať nové sily v príjemnom a inšpiratívnom prostredí. V rámci obnovy budú v parku vysadené ďalšie liečivé rastliny, okrasná zeleň a stromy. V obnovenom parku sa zintenzívni environmentálna výchova detí, v rámci ktorej budeme využívať praktické didaktické pomôcky zakúpené aj vďaka realizácii schváleného projektu.

“Nadácia Milan Dubca je platformou, ktorá podporuje diskusiu a iniciatívy z oblasti klimatickej krízy, vzdelávania a demografickej zmeny. Prostredníctvom grantových programov pomáha nadácia žilinským projektom zameraným na obnovu zanedbaných lokalít, revitalizáciu prírodných a verejných priestranstiev, skrášlenie detských ihrísk i na podporu vzdelávacích aktivít na ochranu životného prostredia s cieľom skvalitnenia života obyvateľov mesta.”

Bibliorelax

Druhé relaxačné stretnutie Bibliorelaxu sa bude konať 11. augusta o 13:00 v Krajskej knižnici v Žiline. Opäť si budeme čítať, rozprávať sa o ďalšom spisovateľovi Antoine de Saint-Exupérym, počúvať rozhlasovú hru o Malom princovi, kresliť a počúvať piesne.

Osobnosti mesta

V priestoroch Krajskej knižnice v Žiline v súčasnosti prebiehajú výstavy venované osobnostiam mesta Žilina. Rovnomenný projekt finančne podporilo mesto Žilina a realizuje ho pracovisko regionálnej bibliografie Krajskej knižnice v Žiline. Poslaním projektu je najmä predstaviť širokej verejnosti osobnosti, ktoré sa v našom meste narodili, žili alebo boli svojou tvorbou významne prínosné a presiahli ňou hranice nášho mesta a regiónu. Ich odkaz chceme priblížiť najmä mladšej generácii a predstaviť im tak pozitívne vzory osobností. Okrem toho chceme tiež podporiť ich pocit prináležitosti k mestu a povzbudiť ich záujem o históriu, kultúru a dianie v meste.

Čítať viac